Blog

Ako ochrániť módny bicykel pred krádežou?

Kúpa bicykla je veľká investícia. Stačí chvíľka nepozornosti, aby ste ho stratili. A hoci sa polícii neraz podarilo dolapiť zlodejov bicyklov, je lepšie predísť jeho krádeži. Zistite, ako môžete ochrániť svoj pánsky alebo dámsky mestský bicykel. 

Pevný zámok na bicykel

Za jeden z najlepších bicyklových zámkov sa považuje tzv u-zámok. Ide o ohýbaný kus kovu, ktorý sa vyznačuje vysokou odolnosťou. Strihanie takejto spony je naozaj náročné, pretože si vyžaduje veľké, pevné nožnice. Ak sa chystáte do obchodu s potravinami, táto ochrana by mala byť dostatočná. Skúste zaparkovať svoj módny bicykel na miestach, kde bude viditeľný z CCTV kamier.

Okrem U-zámkov nájdete na trhu aj iné upevňovacie prvky, napr. Prípadných zlodejov určite odradia, no nebudú také účinné ako predtým spomínané kúsky kovu.

Módny bicykel? Stavte na lokátor

Dodatočnú bezpečnosť poskytne aj lokátor. Môžete ho namontovať skutočne kdekoľvek na bicykli. Dôležité je len to, aby to nebolo vidieť. Takýto vysielač vám v prípade krádeže uľahčí nájdenie vášho módneho bicykla . Samozrejme, existuje riziko, že lokátor bude vyhodený, ale vždy je to dodatočné bezpečnostné opatrenie, ktoré sa môže ukázať ako užitočné.

Registrácia bicykla na polícii

Chcete si kúpiť moderný bicykel ? Berte do úvahy aj jeho registráciu na polícii. Tento postup je určený na ochranu vozidla pred prípadnou krádežou. Celá návšteva je rýchla a bezproblémová. Môžete ísť na ktorúkoľvek policajnú stanicu. Po overení vašej totožnosti a skontrolovaní totožnosti vozidla začne proces jeho označenia.

Ide o vygravírovanie špeciálneho čísla na rám bicykla, ktoré bude pridané do databázy bicyklov. Registrácia samozrejme priamo nechráni pred krádežou, ale opäť, rovnako ako lokátor, výrazne uľahčuje neskoršie nájdenie ukradnutého bicykla. Policajtom to značne uľahčuje prácu.

Uložte svoj bicykel na bezpečnom mieste

Na rozdiel od zdania môže dôjsť ku krádeži nielen v meste, ale aj na súkromnom pozemku alebo v mieste, kde bývate. Nikdy nenechávajte svoj módny a štýlový bicykel nezabezpečený kvôli:

  • – schodisko,
  • – balkón,
  • – terasa.

Ak skladujete svoje vozidlo v garáži alebo pivnici, nikdy nenechávajte dvere otvorené. Vždy ich zatvorte. Len tak si môžete byť istí, že váš módny bicykel je skutočne bezpečný. Dávajte si pozor aj na podozrivé správanie a nevpúšťajte do svojho bytového domu alebo na svoj pozemok cudzie osoby. Neignorujte nezvyčajných a zvláštnych ľudí.

Ak ešte nemáte módny bicykel a len uvažujete o jeho kúpe, odporúčame vám pozrieť si našu ponuku. Ponúkame veľa zaujímavých, módnych bicyklov, ako aj rôzne doplnky – praktické aj estetické.