Blog

Ako sa zbaviť hrdze z vášho obľúbeného módneho bicykla?

Bicykel, ktorý sa intenzívne používa, sa rovnako ako akékoľvek iné vybavenie zašpiní. Ignorovanie akejkoľvek nečistoty a vystavenie bicykla vlhkosti a dažďu môže viesť k hrdzaveniu. Zistite, ako sa ho môžete zbaviť a vyhnúť sa takýmto situáciám!

Čo spôsobuje hrdzavenie štýlového bicykla?

Bez ohľadu na to, či máte bicykel typu cruiser alebo chopper , môže pri nesprávnom zaobchádzaní hrdzavieť. Najčastejšie sú prvé príznaky tohto typu zaznamenané na reťazi a ozubených kolesách. Spôsobuje to kombinácia vody a nečistôt. Stačí, aby ste svoj módny bicykel dlho nečistili a vystavili ho dažďu – začne sa objavovať hrdza. Zakaždým, keď necháte špinavý bicykel vysušiť, hrdza sa zvýši.

Oceľové komponenty bicykla obsahujú železo. Pri kontakte s kyslíkom vzniká oxid železa – hrdza. 

Pánske a dámske mestské bicykle – spôsoby, ako sa zbaviť hrdze

Pánske a dámske mestské bicykle umožňujú ľahko sa zbaviť hrdze, aj keď samozrejme záleží aj na miere zanedbania. Jedna z najpopulárnejších metód využíva kyselinu citrónovú. Všetko, čo musíte urobiť, je rozpustiť 2 čajové lyžičky kyseliny v horúcej vode a ponoriť vyčistené prvky do výsledného roztoku. Zvyšné zvyšky hrdze môžete zoškrabať napríklad pomocou drôtenej škrabky.

Ďalšou metódou je sóda bikarbóna. Tu, ako v prípade kyseliny – stačí zmiešať prípravok s horúcou vodou, aby vznikla pasta. Stačí ho naniesť na hrdzavé miesta a nechať pár hodín pôsobiť. Po uplynutí tejto doby bicykel dôkladne vydrhnite, aby ste odstránili zvyšnú hrdzu.

Ak sa domáce metódy ukážu ako neúčinné, môžete použiť iba hotové chemikálie určené na odstránenie hrdze . Sú dostupné v špecializovaných predajniach, ale nájdete ich aj na internete.

Pred použitím akéhokoľvek prípravku sa nezabudnite uistiť, že žiadna časť bicykla nebude poškodená. Dvojkolesové tátoše sú vyrábané z rôznych materiálov, preto by sa len ťažko vyrovnali materiálom dostupným na trhu. Dávajte si pozor na situáciu, kedy hrdza uberie príliš veľa z vášho obľúbeného módneho bicykla . Potom môže byť nemožné ho vyčistiť.

Ako zabrániť vzniku hrdze?

Pánske a dámske mestské bicykle vyžadujú nielen starostlivosť, ale aj správne skladovanie. Iba týmto spôsobom sa budete môcť vyhnúť výskytu hrdze. Uložte svoj bicykel na bezpečnom mieste, napríklad v garáži alebo dokonca na schodisku.

Nenechávajte bicykel mokrý. Šoférovali ste v daždi? Utrite bicykel, aby ste odstránili vodu. Okrem toho ho pravidelne čistite, aby ste predišli takýmto situáciám. Starajte sa o svoj bicykel a zabudnite raz a navždy na hrdzu. Je to naozaj možné!