Blog

Detské balančné bicykle (odrážadlá) – výhody

Detské balančné bicykle (odrážadlá) sú zjednodušené dvojkolesové modely, ktoré sú určené pre malé deti, aby sa naučili jazdiť. Rozvíjajú sa a sú zdrojom zábavy. Majú veľa dôležitých výhod, kvôli ktorým sa oplatí kúpiť tento typ vozidla pre vaše dieťa. Pozrite sa na výhody detských balančných bicyklov!

Čo sú to detské balančné bicykle?

Krosové bicykle sú špeciálne detské bicykle , určené pre deti vo veku 2-5 rokov. Nemajú pedále. Dieťa sedí na sedle, no nohami sa odtláča od zeme. Vzhľadom na jeho charakteristickú štruktúru je pri výbere takéhoto modelu obzvlášť dôležitá výška bicykla. Jednoduchý dizajn balančných bicyklov umožňuje mladým užívateľom sústrediť sa na učenie sa jazdiť.

Tieto typy detských bicyklov sú vyrábané prevažne z dvoch materiálov – kovu a dreva. Výber v tejto veci závisí od individuálnych potrieb. Najdôležitejšie je, aby bol detský bicykel ľahký a primeranej veľkosti. Jeho hmotnosť nesmie dieťa odradiť od jazdy.

Niektoré detské balančné bicykle majú ručné brzdy. V prípade prvého dvojkolesového tátoša ho dieťa často nevyužíva – sústredí sa na chôdzu, nožičkami reguluje rýchlosť a brzdí. Ak kupujete druhý detský bicykel, oplatí sa uistiť sa, že je vybavený brzdou.

Detské krosové bicykle a ich výhody

Detské balančné bicykle pomáhajú pripraviť vaše dieťa na jazdu na dvoch kolesách. To je najdôležitejšia výhoda tohto riešenia a rozhodne hovorí v prospech tzv bežecké lyžovanie. Batoľa sa učí bicykel riadiť, dávať naň pozor a dokonca aj určiť správnu rýchlosť, čo má veľký význam pri ďalšom jazdení. 

Nemožno tiež ignorovať výhody fyzickej aktivity dieťaťa. Každý pohyb spaľuje kalórie a uvoľňuje endorfíny – tzv „hormóny šťastia“. Vďaka nim pociťujeme potešenie a uspokojenie, teda pozitívne emócie, obzvlášť dôležité pre vyvíjajúce sa dieťa. Neskoršia jazda na bicykli má pre batoľa tiež množstvo výhod a balančný bicykel vám umožní pripraviť dieťa na takúto jazdu.

Niektorí rodičia si myslia, že tieto typy detských bicyklov sú užitočné len na učenie sa jazdiť. Nič nemôže byť ďalej od pravdy. Pohodlné balančné bicykle učia motorickú koordináciu. Formujú aj schopnosť udržiavať rovnováhu, ktorá je potrebná v mnohých oblastiach. Na oboch procesoch sa podieľajú obe hemisféry mozgu dieťaťa. Preto sa rozvíja nielen fyzicky, ale aj psychicky. To je užitočné pri prechode do ďalšej fázy dospievania.

Štýlové detské bicykle sú úplne bezpečné na používanie a sú výbornou voľbou, ak chcete naučiť svoje dieťa bicyklovať! Nie nadarmo sú deti čoraz častejšie videné na uliciach, ako využívajú tzv bežecké lyžovanie.