Blog

Detské bicykle – výhody jazdenia

Bicyklovanie je pre väčšinu ľudí príjemná fyzická aktivita. Súvisí to však nielen s fyzickým, ale aj intelektuálnym vývojom. Aj táto aktivita je medzi deťmi čoraz obľúbenejšia. Prečítajte si aké výhody prináša!

Zdravý životný štýl a detská cyklistika

Bicyklovanie je pohybová aktivita, ktorá má zase veľký význam v kontexte zdravého životného štýlu. To je dôležité najmä pre malého človiečika, ktorý sa práve vyvíja. Fyzická aktivita pomáha udržiavať telo v dobrej kondícii a pomáha minimalizovať riziko rôznych druhov ochorení.

Hovoríme aj o obezite, ktorá je čoraz častejším stavom u detí bez ohľadu na vek. Nezabúdajte však na správne prispôsobenie detského bicykla dieťaťu – sedlo a úchyty by mali byť pohodlné a poskytovať dieťaťu čo najvyšší komfort. Vďaka tomu nebude zaťažovaná chrbtica.

Detské bicykle ako forma trávenia času

Detské bicykle dokážu zabrať veľa voľného času. Je to dobrý nápad na trávenie voľných víkendov alebo dokonca prázdnin. Ak sa vaše dieťa nudí a nemá žiadne záujmy ani vášne, bicyklovanie môže byť skvelý nápad.

Na výlety môže chodiť s rovesníkmi, no čo sa týka dlhších trás – na rodinné výlety sú ako stvorené. 

Alternatíva k autobusom a chôdzi

Ak je vaše dieťa dosť veľké na to, aby išlo samo do obchodu alebo do školy, detský bicykel bude perfektným dopravným prostriedkom, ktorý mu uľahčí cestu. Preukáže sa ako veľká vymoženosť najmä v prípade každodenného jazdenia do školy, ktorá môže byť od domova vzdialená aj niekoľko kilometrov.

Bicykel si na rozdiel od áut a autobusov nevyžaduje státie v zápchach, ktoré sú vo väčších mestách každodennou záležitosťou. To vám tiež umožňuje ušetriť peniaze, či už na verejnej doprave alebo na palive, ak jazdíte autom.

Jazda na detskom bicykli ako vášeň

Bicyklovanie je príjemná aktivita. Tento prostriedok vám umožní dostať sa na akékoľvek zvolené miesto, dokonca aj niekoľko kilometrov. Prvé výlety by mali byť oveľa kratšie, ale keď sa vaše batoľa stane skúsenejším a jazda na detskom bicykli sa preňho stane čistým potešením, dlhšie výlety sa ukážu ako naozaj skvelé riešenie.

Táto fyzická aktivita sa môže zmeniť na vášeň, ktorej sa dieťa nebude chcieť vzdať. V jarnom a letnom období je to vždy dobré riešenie – nielen na trávenie času, ale aj na dopravu. 

Keď hľadáte detský bicykel pre vaše dieťa, určite si pozrite našu ponuku! V našej predajni Plumbike nájdete množstvo zaujímavých modelov, určených pre malé deti aj tínedžerov. Výber je naozaj široký!