Blog

Farebné detské bicykle

Deti sú už od malička zvyknuté na to, že hračky a zariadenia, ktoré používajú, sú farebné a lákavé. Časy bezútešných hračiek sú preč. Preto aj detské bicykle musia byť farebné. V cyklisticých obchodoch nájdete detské bicykle v krásnych farbách. Pre malé deti vo veku 2-3 rokov je perfektným riešením prvý bicykel, tzv odrážadlo. Predajňa ponúka dievčenské odrážadlá v troch farbách: ružová, tyrkysová a biela, pre chlapcov ponúkame odrážadlá v červenej, čiernej a oranžovej farbe.

Detské bicykle prispôsobené veku

Odrážadlá nepochybne zoznámia vaše dieťa s cyklistikou a povzbudia ho do ďalšej fázy. Pre dievčatá vo veku od 4 do 7 rokov výrobca navrhol plážový cruiser, model PRINCESS ’16. Krásne pastelové farby zaistia, že každé dievčatko si nájde bicykel, ktorý je pre ňu ten pravý. Okrem pekného vzhľadu sa výrobca postaral o bezpečnosť a zdravý vývoj. Bicykel pre dievčatá je vybavený špeciálnym hliníkovým rámom COMSHAPE MINI, ktorý zaisťuje správne držanie dieťaťa a nezaťažuje chrbát, ramená a zápästia dieťaťa.

Špeciálny dizajn znamená, že dieťa môže na takomto bicykli jazdiť mnoho hodín bez pocitu únavy. Detský bicykel má širšie plášte, ktoré ho robia stabilnejším a uľahčujú prekonávanie prekážok. Pre chlapcov si výrobca pripravil detský bicykel, model PRINCE ́16. Rovnako ako dievčenský bicykel, aj tento model má pohodlný rám, ktorý nezaťažuje chrbát, ramená a zápästia. Určite aj vďaka nej nie je zaťažovaná chrbtica malého chlapca.

Správne držanie tela pri jazde na detskom bicykli

Správne držanie tela pri jazde na detskom bicykli sa v budúcnosti nepochybne vyplatí. Ani mnohohodinové hranie na odrážadle alebo jazda na detskom bicykli nespôsobí poruchy držania tela, čo je v takom mladom veku obzvlášť dôležité. Výber veku primeraného modelu detského bicykla preto treba dôkladne zvážiť. Rôzne modely detských bicyklov sú určené pre konkrétny vek a výšku dieťaťa.