Blog

Pánske mestské bicykle – chopper alebo cruiser?

Pánske bicykle sú dostupné v mnohých rôznych verziách. Patria sem aj choppre a cruisery, ktoré sú pomerne obľúbené. Rozdiely medzi týmito dvoma typmi nie sú každému zrejmé. Môžete si o nich prečítať v tomto článku!

Pánske mestské bicykle cruiser – charakteristika

Zaujímajú vás pánske mestské bicykle a chcete zistiť, aký je rozdiel medzi cruiserom a chopperom? Začnime tým prvým. Je považovaný za typický mestský model, ktorý perfektne funguje na hladkých a spevnených cestách. 

Cruiser sa vyznačuje charakteristickým rámom, ktorý pripomína motocykel. Neexistuje žiadny konkrétny tvar. Najčastejšie je jeho horná časť klenutá. Navyše obsahuje ozdobné fajky, ktoré robia celok originálnym. 

Ďalším výrazným prvkom cruiseru je volant. Zahnutý dozadu umožňuje cyklistovi udržať si pohodlnú polohu. To sa premietne aj do komfortu jazdy.

Dôležitým prvkom tohto typu vozidla sú aj balónové pneumatiky. Veľká šírka, hrúbka a hladký dezén zaručujú pohltenie otrasov spôsobené vyjazdenými koľajami a nerovnosťami na ceste. Cruiser je stabilný a bezpečný bicykel. Na trhu ho nájdete v dámskom aj pánskom prevedení. 

Pánske choppre – vlastnosti

Podľa definície je chopper bike upravený motocykel. Jeho prvé verzie boli spozorované v Kalifornii v polovici 20. storočia. Má celkom univerzálny tvar a originálny vzhľad, ktorý rozhodne upúta pozornosť. Je to pohodlné a pohodlné. 

Bicykle Chopper majú široké pneumatiky a vyznačujú sa nízkym tlakom na prednú nápravu. Vďaka tomu funguje dobre v teréne. Nedá sa to porovnávať s MTB bicyklom, ale ak hľadáte niečo medzi tým, chopper bike môže byť dobrým riešením.

Niekoľkohodinová jazda naňho veľký dojem nerobí. Pohodlná poloha umožňuje dlhotrvajúcu a pohodlnú jazdu. Len nezabudnite, že chopper bicykle vo väčšine prípadov nemajú zadné nosiče, takže sú ideálne na jednodňové výlety. Alternatívou je ruksak, ak si potrebujete zobrať so sebou viac vecí. 

Spočiatku sa môže zdať, že jazda na tomto type bicykla nie je vôbec pohodlná. Napriek nezvyčajnej polohe poskytuje tento bicykel naozaj vysoký komfort. Cyklista sedí vzpriamene, väčšinu váhy nesie na sedle. Nohy nešliapu „pod cyklistu“, ale skôr kolmo k zemi, ale mierne vpredu. 

Americké bicykle sa pre podobnosť s populárnymi motocyklami s rovnakým názvom nazývajú aj choppre. Podobnosť je viditeľná najmä v ráme s prídavnými rúrkami – svojím vzhľadom pripomínajú palivovú nádrž. Vzpriamený postoj majú aj motorkári.

Ak o týchto dvoch modeloch pochybujete, oveľa univerzálnejším riešením bude cruiser . Dodáva sa tiež s o niečo nižšou cenou ako chopper. Pozrite si aj naše pánske mestské bicykle , výber je naozaj široký!