Blog

Pohodlné bicykle na jazdu po spevnenej ceste

Pohodlné cestné bicykle boli kedysi spojené len s profesionálnou cyklistikou. Postupom času si ich však obľúbili aj ľudia, ktorí bicyklujú rekreačne. Z článku sa dozviete, čo sú cestné bicykle a čím vynikajú!

Čo je to cestný bicykel?

Cestný bicykel je model, ktorý je svojim dizajnom dosť špecifický. Je určený predovšetkým na jazdu po spevnenej ceste. Využívajú ho aj pretekári v cestnej cyklistike, teda cyklistické preteky na verejných komunikáciách. 

Pohodlné cestné bicykle umožňujú rýchle dosiahnutie vysokej rýchlosti na spevnenej ceste. Takýto model však spĺňa všetky vaše požiadavky. Musí mať primeraný aerodynamický dizajn a nízku hmotnosť.

Cestné bicykle – ako si vybrať správny model?

Ako každý bicykel, aj cestný bicykel musí byť prispôsobený vašim individuálnym potrebám. Čo by malo upútať v prvom rade, je rám. V stavebníctve sú okrem iného dôležité: vnútorné vedenie plášťa. Vyzerá zaujímavo, ale jeho hlavnou funkciou je ochrana liniek proti nečistotám. 

Sedlová trubka by mala poskytovať požadovaný komfort pri jazde. V prípade drahších modelov to nie je problém, no pri o niečo lacnejších modeloch sa im oplatí venovať pozornosť. Môžete si jednoducho zvoliť menší priemer tohto prvku, pretože to pomôže schopnosti ohýbania. Príkladom vhodného priemeru by bolo 27 mm. Nemožno opomenúť ani príslušenstvo, aj keď to je do značnej miery individuálna záležitosť. Závisí to od vašich potrieb, ale aj od rozpočtu, ktorý máte.

Problematický môže byť aj výber bŕzd. Na výber sú klasické strmene a kotúčové brzdy. Posledné menované sa vyznačujú vysokou účinnosťou a menšou náchylnosťou na akékoľvek poškodenie. Vydržia aj intenzívne používanie, čo uľahčuje aj servis. Väčší je v ich prípade aj brzdný účinok. Kotúčové brzdy sú však drahšie.

Pre koho je vhodný cestný bicykel?

Pýtate sa, pre koho bude cestný bicykel tou správnou voľbou? Ide predovšetkým o dvojkolesové tátoše určené pre milovníkov zdravého životného štýlu a rýchlosti. Ak radi bicyklujete a je to niečo, čo robíte vo svojom voľnom čase, kúpa takéhoto modelu môže byť skvelý nápad.

Cestné bicykle nie sú určené pre začiatočníkov, ľudí, ktorí dobrodružstvo s cyklistikou len začínajú alebo sa vracajú po dlhšej prestávke. Nezabudnite, že cestný bicykel bol stvorený pre športovú jazdu na hladkých povrchoch a asfaltových cestách. Ak hľadáte bicykel na každodenné použitie, oveľa lepšou voľbou budú dámske a pánske mestské bicykle . Sú ideálne pre ľudí, ktorí každý deň dochádzajú do práce alebo do školy. Príliš rýchle bicykle v meste nie sú najlepší nápad. V takejto situácii budú oveľa pohodlnejšie pánske a dámske mestské bicykle .

Kontaktujte nás a my vám pomôžeme s výberom toho správneho vozidla. Naša ponuka je taká široká, že určite nájdete produkt, ktorý splní vaše očakávania!