Blog

Sedačka na bicykel pre dieťa – čo potrebujete vedieť pred kúpou?

Na jar a v lete radi trávime čas vonku. Jednou z najčastejšie volených aktivít je bicyklovanie. Staršie deti môžu šliapať samy, zatiaľ čo mladšie deti musia cestovať s opatrovníkom. V tomto článku rozoberieme najdôležitejšie otázky, ktoré potrebujete vedieť pred kúpou cyklosedačky pre vaše dieťa. Pohodlné bicykle zaistia pohodlný výlet pre dvoch.

Sedačka na bicykel – predná a zadná

Na uliciach môžete najčastejšie vidieť detské sedačky namontované na chrbte dospelého bicykla. Čoraz obľúbenejšie sú aj modely spredu. Ako sa líšia? Pohodlný bicykel so sedadlom vpredu umožňuje nerušené pozorovanie dieťaťa a to je najväčšia výhoda tohto riešenia. Vidíte, keď dieťa niečo robí, môžete kedykoľvek prestať. Na druhej strane, keď vaše batoľa sedí vzadu, nemôžete ho neustále ovládať.

Predné sedadlo má aj svoje nevýhody. Ako rodič máte trochu obmedzený priestor na manévrovanie s volantom. Preto nemôžete robiť plynulé pohyby a dieťa pohybujúce sa hlavou vám môže zablokovať cestu. Okrem toho je batoľa vystavené aj čelnej zrážke.

Zadné sedadlo, hoci to znamená, že dieťa nemožno ovládať a batoľaťu to sťažuje nastupovanie, je o niečo bezpečnejšie a ako sa ukazuje, aj oveľa odolnejšie.

Dobrá sedačka na bicykel, aká?

Sedačka na pohodlnom bicykli by mala zabezpečiť predovšetkým bezpečnosť vášho dieťaťa. Najdôležitejšie je:

  • – chránil hlavu dieťaťa a poskytoval oporu,
  • – bola správne profilovaná a zaisťovala pohodlie pre batoľa,
  • – nemal žiadne ostré a nebezpečné prvky,
  • – mala opierky nôh s príslušným zapínaním, ktoré sa dalo prispôsobiť výške dieťaťa.

Pohodlný bicykel by mal umožňovať jednoduchú inštaláciu sedačky a samotné sedadlo je potrebné prispôsobiť veku, výške a hmotnosti dieťaťa. Pri kúpe tohto produktu si tiež overte, či je v súlade s normou EN14344. Označuje súlad s prísnymi bezpečnostnými normami. Pamätajte, že najdôležitejšou vecou pri jazde na bicykli je opatrnosť a nákup správneho vybavenia je dôležitou poistkou.

Pohodlné bicykle – od akého veku možno cyklosedačky používať?

Predpokladá sa, že cyklosedačky je možné používať, keď má dieťa 9 mesiacov. Toto je vhodný vek, kedy už bábätko vie samostatne sedieť a udržiavať si stabilnú polohu.

Dôležité je, že prvé cesty by nemali byť príliš dlhé, pretože môžu v dieťati vyvolať strach alebo stres. Spočiatku sa oplatí zvyknúť dieťa na bicyklovanie na krátke trasy a až keď bude mať rok, vyberte si o niečo dlhšie. Ak dieťa napriek 9. mesiacom veku nevie samostatne sedieť, nie je pripravené jazdiť. Nemal by byť nútený.

Prezrite si našu ponuku – nájdete v nej sedačky na bicykel aj pohodlné bicykle . Ponuka je naozaj široká!